Zlomenina penisu: bolestivý úraz, který pokud se správně neléčí, má až trvalé následky

Zlomenina penisu: bolestivý úraz

Přestože většinou se při sexu nic zvláštního nestane a ke zraněním dochází jen ojediněle – nejčastěji se jedná o natažené svaly a podobně, čas od času se může vyskytnout i vážnější úraz. Statistiky ale ukazují, že během sexu dochází také ke zlomeninám, a to často tak vášnivým sexem, že dojde k prasknutí rámu postele, pádu z postele a podobně. Zlomeninou máme na mysli také zlomeninu penisu.

Podle statistik dochází při sexu častěji k poranění mužů než žen. Ať už se jedná o poranění pohlavních orgánů nebo jiných úrazů, muži jsou k nim zkrátka náchylnější, tedy aspoň během sexu.

Takzvaná zlomenina penisu neboli fraktura penisu je často doprovázena také poraněním varlat, mezi další typické úrazy penisu patří natržení šourku a jiné podobné případy. Velká většina těchto poranění, byť vypadají na první pohled poměrně vážně, nejsou až tak nebezpečná a kromě modřin, otoků a podlitin se víceméně nic nestane.

TIP: Vyzkoušejte osvědčenou metodu na zvětšení penisu

Na druhou stranu byste ale vždy měli navštívit lékaře, protože jak se ukazuje, zlomenina penisu může být ve více než 30 % poměrně komplikovanou záležitostí.

Fraktura penisu je falešnou zlomeninou

Možná je poněkud zvláštní, že se tomuto pohmoždění penisu, tedy přesněji topořivých tělísek uvnitř něho říká zlomenina penisu, odborně fraktura penisu – přesto je tomu tak. Zlomený penis se bez následné lékařské péče neobejde, na to nezapomínejte, a pokud si z nějakého důvodu penis zlomíte, vždy navštivte lékaře. Přestože je zlomenina penisu vzácná, vůbec není těžké si ji přivodit, ještě větší podíl na tom má většinou vaše partnerka.

Zlomenina penisu je způsobena nadměrným ohnutím penisu, tím dojde k natržení topořivého tělíska a následně k bolestivému krvácení. Myslete na to, že neodborně léčený zlomený penis může mít trvalé následky, a to ve více než 40 %.

Fraktura penisu je vždy nepříjemná, je totiž doprovázena skutečně silnými bolestmi a krvácením v podkoží, které se projeví silným otokem a samozřejmě nafialovělou barvou jako jiné pohmožděniny.

Přesto není léčba nijak zvlášť obtížná, ale ve většině případů je dobré přistoupit k chirurgickému řešení v podobě operace, tato léčba spočívá v odstranění hematomu, což nejen urychlí léčbu a rekonvalescenci, ale hlavně výrazně snižuje riziko pozdějších trvalých následků.

5 TIPŮ. jak zvětšit objem penisu bez operace

Jaká je nejčastější příčina zlomeniny penisu?

Zlomenina penisu často ani není vinou mužů, kteří by si toto bolestivé zranění způsobili sami. Většina příčin zlomeného penisu je velmi podobná a je způsobena partnerkou, která na mužův penis při sexu neopatrně a hlavně velmi zprudka dosedne, čímž ale může způsobit nejen problémy sobě, ale nejčastěji právě muži, pokud nedojde k průniku. V ojedinělých případech dochází k poranění v podobě zlomeniny penisu také při masturbaci.

Samozřejmě neexistují statistiky na to, kolik zlomenin penisu si muži způsobili skutečně sami a za kolik těchto bolestivých poranění mohou právě partnerky. Každopádně pokud k tomuto poranění dojde, vhodnou první pomocí je pořádně zchladit poraněné místo například ledem, samozřejmě to nesmíte přehnat. Následně ihned vyhledejte lékaře.

Správná a účinná léčba zlomeného penisu

Přestože zlomenina penisu je velmi bolestivá a na první pohled vypadá skutečně závažně, její léčba nijak náročná není. Jestliže si závažnost poranění nevynucuje operativní zákrok v podobě odstranění hematomu, používají se jen léky na tlumení bolesti, protizánětlivé léky, jako například antibiotika a samozřejmě obklady proti následným otokům a přípravky podporující vstřebávání. Samozřejmostí je dodržování jakékoli sexuální abstinence, nehledě na to, že samotná erekce je v tomto období stejně velmi bolestivá.

Zatímco v případě zvětšení penisu vždy doporučujeme raději varianty zvětšení penisu bez operace, v případě zlomeniny penisu je situace spíše opačná, zde je malý operativní zákrok namístě.

Chirurgické řešení v podobě operace sice může být pro mnoho pacientů děsivé, výsledky této léčby, kdy nejprve dojde k chirurgickému odstranění hematomu, jsou však zdaleka nejlepší.

Celkový průběh léčby je klidnější a rychlejší. Velkou roli také hrají komplikace, zatímco pooperační komplikace často nejsou žádné, a pokud ano, jde o infekci, kterou lze jednoduše léčit antibiotiky.

Zatímco v případě léčby bez chirurgického zákroku může dojít ke špatnému zhojení natrženého topořivého tělíska, což se projevuje takzvanou deviací penisu – jeho zakřivením během erekce na postiženou stranu, to může být také doprovázeno silnou bolestí až nemožnosti vůbec trvalou a silnou erekci udržet.

Zakřivení penisu se sice v některých případech je možné zbavit, ale vyžaduje to velké úsilí. Můžete to zkusit i těmito třemi způsoby, se kterými vyzrajete na zakřivení penisu.  

Pár slov na závěr ke zlomenině penisu

Fraktura penisu nemusí vždy představovat ty nejčernější scénáře v podobě poruch erekce a podobně. Naopak, často se jedná o neškodné, i když opravdu bolestivé zranění, které ale vždy vyžaduje minimální posouzení jeho stavu lékařem, ten musí rozhodnou o následné léčbě. Pokud bude trvat na chirurgickém řešení, neodporujte, jedná se o léčbu s nejlepšími výsledky.

Jsou skutečně gely na zvětšení penisu účinné nebo jde o podvod?

Rozhodně se nikdy neuchylujte k samoléčbě, i když se může jednat o poměrně choulostivou záležitost, se kterou se zkrátka lékaři svěřovat nechcete, myslete vždy na to, že zlomenina penisu bez správné léčby může mít i trvalé následky v podobě nemožnosti dosáhnout kvalitní erekce.

2022-11-14T11:36:07+00:0014.11.2019|Nemoci, Novinky|

Napsat komentář